All Products
Keywords [ cfly micro gps drone ] match 86 Products.
FCC 1.5m/s Foldable Four Axis Drone 4K HD GPS WIFI MV Effect Lipo 18650
| Product Model: | CFLY DF808 |
|---|---|
| Weight (Battery & Propellers: | 515g |
| Size: | Unfold:182 X 255 X 74 Mm (L*W*H) Fold:170 X 108 X 74 Mm(L*W*H) |
2 Axis Gimbal Fpv Selfie Camera Drone Rc 3100mAh Smartphone Brushless
| Product: | CFLY Faith 2 |
|---|---|
| Weight (Battery & Propellers: | 515g |
| Wheelbase: | 280mm |
3100mAh Foldable 4k Ultra HD Drone Ambarella A12 Wifi Rc Drone With Camera
| Product Model: | CFLY DF808 |
|---|---|
| Weight (Battery & Propellers: | 515g |
| Size: | Unfold:182 X 255 X 74 Mm (L*W*H) Fold:170 X 108 X 74 Mm(L*W*H) |
Obstacle Avoidance Long Range RC Drone 60Mbps 5000m MSDS Remote Control
| Product Model: | CFLY DF808 |
|---|---|
| Velocity Range: | ≤ 3m/s |
| Operating Environment: | Except For Surface Of Water Or Ground Of Absorbing Material (such As Thick Carpet) |
9.62Wh 5000m Foldable Follow Me Drone Aircraft WiFi Mini Quadcopter Drone
| Product Model: | CFLY DF808 |
|---|---|
| Weight (Battery & Propellers: | 515g |
| Size: | Unfold:182 X 255 X 74 Mm (L*W*H) Fold:170 X 108 X 74 Mm(L*W*H) |
Helicopter Aircraft 5000m Foldable RC Drone 3840×2160 WIFI FPV Drones
| Product Model: | CFLY DF808 |
|---|---|
| Weight (Battery & Propellers: | 515g |
| Satellite Positioning Systems: | GPS/GLONASS |
5g Wifi 5km Brushless Motor Quadcopter MSDS 4K HD Camera Drone
| Product: | CFLY Faith 2 |
|---|---|
| Design: | Foldable,easy To Carry |
| Sensor: | Sony |
UN38.3 3840×2160 Aerial Quadcopter Drone 4K HD 2m/s Mini Toy Drone
| Product Model: | CFLY DF808 |
|---|---|
| Weight (Battery & Propellers: | 515g |
| Max Descent Speed: | 2m/s(sport Mode) |
FCC Fpv 3 Axis Gimbal Camera Drone 280mm Wheelbase Dual Camera
| Product Model: | CFLY DF808 |
|---|---|
| Required Operating Systems: | Andrio 6.0 Above,IOS 9.0above |
| Wheelbase: | 280mm |
Brushless FCC 3 Axis Gimbal Drone , Foldable Mini Suitcase Drone Hd Camera
| Optical Flow System: | Yes |
|---|---|
| Ultrasonic Altitude System: | Yes |
| Sensor: | Ambarella A12,SONY CMOS; |

