All Products
Keywords [ cfly micro gps drone ] match 86 Products.
Ambarella A12 Aerial Quadcopter Drone single shot Anti Shake Gimbal Brushless
| Product Model: | CFLY DF808 |
|---|---|
| Size: | Unfold:182 X 255 X 74 Mm (L*W*H) |
| Satellite Positioning Systems: | GPS/GLONASS |
Anti Shake Brushless Foldable Drone 500mA 3 Axis Gimbal 2600mAh
| Product Model: | CFLY DF808 |
|---|---|
| Size: | Unfold:182 X 255 X 74 Mm (L*W*H) Fold:170 X 108 X 74 Mm(L*W*H) |
| Maximum FPV Transmission Distance: | 5000 M |
4k Quadrocopter CFly Dream Drone Radio Control Rc Gps Location
| Size: | Fold:170 X 108 X 74 Mm(L*W*H) |
|---|---|
| Weight (Battery & Propellers: | 515g |
| Wheelbase: | 280 Mm |
Micro Gimbal CFLYAI Drone With 1080p Camera Live Video And Gps Wide Angle
| Size: | Fold:170 X 108 X 74 Mm(L*W*H) |
|---|---|
| Weight (Battery & Propellers: | 515g |
| Wheelbase: | 280 Mm |
3100mAh 19m/s 4k Quadcopter Drone 3 Axis Gimbal Camera 5G Wifi Gps MSDS
| Product Name: | Faith 2 |
|---|---|
| Weight (Battery & Propellers: | 515g |
| Wheelbase: | 280mm |
Pro 6K Combo Rugged Bundle GPS RC Drone Foldable 3 axis
| Size: | Unfold:182 X 255 X 74 Mm (L*W*H) |
|---|---|
| Weight (Battery & Propellers: | 515g |
| Wheelbase: | 280 Mm |
26 dBm Waypoint Orbit 4k Quadcopter Drone Ultrasonic Dual Gps Location
| Mobile App: | C-Fly 2 |
|---|---|
| Maximum FPV Transmission Distance: | 5000m |
| Aerial Photography Mode: | Dronie,rocket,circle,helix,boomerang |
Ultrasonic Altitude 3 Axis Gimbal 4k Ultra HD Drone ROHS 4K Camera GPS
| Certification:: | CE,FCC,ROHS,PAH |
|---|---|
| Type: | Gps Drone |
| Material: | PP |
Gimbal Brushless Flying FPV Drone 4.5m Altitude 3 Axis Anti Shake 4K GPS
| Product Model: | CFLY DF808 |
|---|---|
| Max Descent Speed: | 2m/s(sport Mode) 1.5m/s(Normal Mode) 1.5m/s(Calm Mode) |
| Operating Frequency: | 5.8GHz/2.4GHz |
Newly Designed Collapsible China GPS Drone Brushless Motor 4K Wifi Camera with Frame R/C Drone Battery Plastic
| Product Model: | CFLY DF808 |
|---|---|
| Weight (Battery & Propellers: | 515g |
| Control Type: | Remote Control |

