All Products
Keywords [ altitude hold cfly drone ] match 25 Products.
5km Headless Altitude Hold Cfly Drone 35.34Wh Remote Control Drone
| Product Model: | CFLY DF808 |
|---|---|
| Weight (Battery & Propellers: | 515g |
| Max Service Ceiling Above Sea: | 5000 M |
5120×3840 MSDS Foldable Mini Drone Camera Altitude Hold For Kids Adults
| Product Model: | CFLY DF808 |
|---|---|
| Weight (Battery & Propellers: | 515g |
| Camera Image Size: | 5120*3840(20MP) |
MSDS Altitude Holding 3D Flip Quadcopter Headless Foldable Helicopter Drone
| Product Model: | CFLY DF808 |
|---|---|
| Weight (Battery & Propellers: | 515g |
| Wheelbase: | 280mm |
35mins High Altitude GPS RC Drone Foldable With 4k HD Camera
| Size: | Fold:170 X 108 X 74 Mm(L*W*H) |
|---|---|
| Weight (Battery & Propellers: | 515g |
| Wheelbase: | 280 Mm |
CFLYAI Wheelbase 280mm Wifi Pocket Drone Altitude Hold Wide Angle Christmas Gift
| Size: | Fold:170 X 108 X 74 Mm(L*W*H) |
|---|---|
| Weight (Battery & Propellers: | 515g |
| Wheelbase: | 280 Mm |
Headless Altitude Foldable Drones Toys 5m/S Ascent 3 Axis Remote Control Drone
| Product Model: | CFLY DF808 |
|---|---|
| Weight (Battery & Propellers: | 515g |
| Size: | Unfold:182 X 255 X 74 Mm (L*W*H) Fold:170 X 108 X 74 Mm(L*W*H) |
Drone foldable mini drone camera with 4K HD camera for kids and adults drones with altitude hold mode one key take off
| Product Model: | CFLY DF808 |
|---|---|
| Weight (Battery & Propellers: | 515g |
| Charger Input: | 5 V 2A(recommend) |
5000m Flying FPV Drone 10m/S Headless Mode Altitude 60Mbps MSDS
| Product Model: | CFLY DF808 |
|---|---|
| Weight (Battery & Propellers: | 515g |
| Size: | Unfold:182 X 255 X 74 Mm (L*W*H) Fold:170 X 108 X 74 Mm(L*W*H) |
2 Axis Cfly Dream Drone Flight Planning , 1000m Follow Me Drone One Key Takeoff
| Function: | Altitude Hold Mode, With Camera, With LED Lights, With G-sensor |
|---|---|
| Wheelbase: | 175 Mm |
| Weight (Battery & Propellers Included): | ≤250g |
Cfly 2 Axis Gimbal Micro Gps Drone , Fixed Altitude Mini Drone 1080p Camera
| Size: | 148 X 145 X 60 Mm(L X W X H ) |
|---|---|
| Wheelbase: | 175 Mm |
| Weight (Battery & Propellers Included): | ≤250g |

